Bramy przemysłowe szybkobieżne

Bramy szybkobieżne Hormann charakteryzują się przede wszystkim szybkością otwierania i zamykania, pozwalają na usprawnienie procesów logistycznych.

Przemysłowe bramy szybkobieżne - Rzeszów, Kraków

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo bramy szybkobieżne marki Hormann. Jako oficjalny partner marki oferujemy sprzedaż i montaż bram przemysłowych na terenie Rzeszowa, Krakowa, Tarnowa, Dębicy, Mielca, Krosna i wszystkich okolicznych powiatów.

Rodzaje bram PRZEMYSŁOWYCH

bramy-spiralne-i-segmentowe-speed

Bramy spiralne i bramy segmentowe Speed

W zależności od wykonania ocieplone panele (segmenty) bram są prowadzone w prowadnicach lub spirali z szybkością do 2,5 m/s. Ocieplone panele stalowe z przegrodą termiczną osiągają doskonały współczynnik izolacyjności cieplnej nawet 1,04 W/(m2·K), co jest niewątpliwie bardzo korzystne i w dużym stopniu ogranicza straty energii.

Ograniczenie mostków termicznych można poprawić opcjonalną przegrodą ThermoFrame

Ocieplane stalowe panele warstwowe są dostępne w trzech dostępnych grubościach:

  • 42mm
  • 67mm
  • 100mm Iso Speed Cold


Wraz z segmentem dźwiękoszczelnym typu Acoustic

Rodzaje prowadzeń bram segmentowych szybkobieżnych

1. Prowadzenie spiralne

Segmenty bramy są bezpieczne i bezdotykowo prowadzone w spiralnej konsoli. Umożliwia osiągnięcia maksymalnej prędkości otwierania bramy do 2,5m/s, dzięki zastosowaniu sterowania z przetwornicą częstotliwości.

2.Prowadzenie spiralne z wąskimi elementami bocznymi

Może być montowana nawet przy bardzo ograniczonej ilości wolnego miejsca, o szerokości 215mmm zamiast 330mm., a napęd nie wymaga zrównoważenia ciężaru bramy. Także jest to podwójna korzyść. Niska cena oraz niskie koszty serwisowania.

3. Prowadzenie typu N do niskich budynków

Posiadasz ograniczoną ilość miejsca na montaż bramy? W takim razie ten wariant będzie dla Ciebie idealny. Segmenty są tu prowadzone w poziomych prowadnicach za pomocą łańcucha z wykorzystaniem sprężynowego zrównoważenia ciężaru. Wymagana wysokość nadproża dla tego typ bram wynosi 480mm.

4. Prowadzenie typu H

Jest to uniwersalne rozwiązanie, w którym segmenty są prowadzone w poziomych prowadnicach. Zmiana kierunku prowadzenia odbywa się odpowiednio do sytuacji montażowej, może być montowana za instalacjami i torami suwnic bądź nimi.

5. Prowadzenie typu V

Niskie zużycie bramy oraz cicha praca zawdzięczamy dzięki segmentom, które są poprowadzone pionowo równolegle do ściany hali. Mechanizm pasów z przeciwwagami zapewnia długą żywotność i trwałość użytkowania bramy.

rodzaje-prowadzenia-bram-szybkobieznych

Bramy Spiralne Szybkobieżne

HS 7030 PU 42- w klasie RC2 – antywłamaniowej. Brama wyposażona jest w przeciwwagę, równoważącą własny ciężar, skutkująca niską eksploatacją oraz niskimi kosztami konserwacji. Maksymalna szerokość bramy spiralnej wynosi 7000mm, a wysokość 6000mm.

brama szybkobieżna HS 7030 PU 42
najszybsza-brama-przemyslowa-na-swiecie

HS 540 Turbo LUX Najszybsza brama na świecie – otwierana z rekordową prędkością ponad 4 m/s. Panele z poliwęglanu o niezwykłej przejrzystości nawet 90%.

Dzięki równoważeniu ciężaru płaszcza bramy przez przeciwwagę, brama ta charakteryzuje się niezwykle trwałą i długą eksploatacją. Praca sprężyn wynosi 100 000 cykli, więc koszty konserwacji są bardzo niskie,

Iso Speed Cold H 100 Do chłodni i mroźni proponujemy grubość 100 mm, standardowo dostarczamy je z przegrodą ThermoFrame. W strefach o ujemnych temperaturach sterowanie, napęd, płyta podłogowa w bramach są ogrzewane.

Iso-Speed-Cold-H-100-brama-szybkobiezna

Bramy Elastyczne Szybkobieżne

Bramy elastyczne szybkobieżne Hormann to wyjątkowe rozwiązanie, które łączy w sobie elastyczność, niezawodność oraz imponującą prędkość otwierania i zamykania.

Bezdotykowa technika zabezpieczeń

Elastyczne bramy Hormann zawierają zabezpieczającą kratę świetlną zintegrowaną z elementami bocznymi zamykania płyty do wysokości 2500mm, ułatwia ona montaż i jej serwisowanie.

W ten sposób nie ma konieczności instalowania dodatkowych urządzeń np. fotokomórki czy zabezpieczeń krawędzi zamykającej. Dzięki temu jesteśmy pewni bezpieczeństwa funkcjonowania

Krata Świetlna zabezpiecza, integruje się wraz z ościeżnicą monitoruje płaszczyznę zamykania płyty bramy do wysokości 2500mm

W bramach elastycznych Hormann praktycznym rozwiązaniem jest profil SoftEdge oraz system Anti-Crash, który pozwala uniknąć przerw w pracy spowodowanych uszkodzeniem bramy. Posiada radiowy wyłącznik zderzeniowy, który jest schowany w przypodłogowym profilu SoftEdge.

W przypadku wypadnięcia profilu przypodłogowego z prowadnicy wyłącznik zderzeniowy wysyła sygnał do sterowania-następuje natychmiastowe zatrzymanie bramy. Gwarantuje niezakłóconą pracę i ciągły przebieg produkcji.

zabezpieczenie-bramy-szybkobieznej
Brama typu V 5015 SEL

Brama typu V 5015 SEL- Brama o wysokości powyżej 3000mm może być opcjonalnie wyposażona w dwie przezroczyste sekcje, które poprawiają widoczność, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo w strefach pracy wózków widłowych.

Jest to sprawdzona brama do stref, w których nie występują przeciągi

W razie uszkodzenia segmentów kurtyny aluminiowe profile umożliwiają szybką i niedrogą wymianę oraz konserwację.

Brama typu V 5030 SEL– Jest to brama w 1 klasie odporności na obciążenia wiatrowe. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych zabezpieczeń przeciwwiatrowych ze stali sprężynowej brama zachowuje stabilność oraz cichą pracę. Dostępna jest opcjonalnie z aluminiowym profilem przypodłogowym.

Iso-Speed-Cold-H-100-brama-szybkobiezna

Obie bramy dostępne na życzenie klienta dostępna z siatką chroniącą przed owadami w miejsce przezroczystej

sekcji.

Bramy elastyczne wewnętrzne i zewnętrzne

Wytrzymałe bramy elastyczne zostały zaprojektowane z myślą o ekstremalnych warunkach pogodowych z zewnątrz, takich jak deszcz, wiatr, śnieg czy promieniowanie UV. Konstrukcja bram została dostosowana do ochrony przed silnymi wiatrami. Systemy prowadzenia i wytrzymałe materiały gwarantują stabilność nawet w trudnych warunkach.

Brama typu V 10008

Brama typu V 10008 – zaprojektowana specjalnie do dużych otworów i obciążeń wiatrem. Dzięki zabezpieczeniom przeciwwiatrowym ze stali sprężynowej umożliwiają instalację bramy w miejscach narażonych na obciążenia wiatrem prędkości nawet do 100 km/h.

Brama typu V 6020 TRL– Przezroczysta kurtyna o grubości 4mm przepuszcza duża światła i zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy. Przejrzysta kurtyna zapewnia dostęp światła dziennego i kontakt wzrokowy. Bramy o powierzchni powyżej 25m2 oferujemy standardowo z kurtyną z kolorowej tkaniny z przezroczystą sekcją.

Brama typu V 6020 TRL

Posiadamy również w ofercie bramy wewnętrzne do zastosowań specjalnych. Bramy elastyczne do zastosowań specjalnych to innowacyjne rozwiązania, które znajdują zastosowanie w różnych obszarach, wymagających specyficznych warunków lub funkcji. Poniżej przedstawiam kilka przykładów, gdzie bramy elastyczne mogą być stosowane do zastosowań specjalnych:

brama-przemyslowa-do-pomieszczen-sterylnych

Brama typu V 3015 Clean – specjalizowana do pomieszczeń sterylnych. Całkowicie przezroczysta kurtyna bramy ściśle przylega do specjalnych prowadnic, dzięki którym ograniczane są do minimum straty powietrza. Na skutek oczyszczania powietrza w sterylnych pomieszczeniach dochodzi do powstania różnicy ciśnienia rzędu nawet 50 Pa

Brama typu V 4015 Iso L- do logistyki chłodzonych produktów. Energooszczędna brama wewnętrzna idealna do magazynów chłodniczych. Izolowana kurtyna nadaje się do montażu wewnątrz zakładów zajmujących się logistyką świeżych produktów do +5 stopni Celsjusza.

brama-do-magazynow-chlodnicznych
brama-do-supermarketow

Brama typu V 2012 do supermarketów

Wyposażona w elastyczną kurtynę foliową stanowi bezpieczne zamknięcie sektorów, w których panuje duży ruch Klientów. W skład bramy wchodzi obudowa napędu i wału, standardowa krata świetlna raz automatyczne otwieranie awaryjne za pomocą przeciwwagi.

Dodatkowo istnieje możliwość wykonania indywidualnego nadruku na kurtynie.

Brama typu V 2515 Food L do przemysłu spożywczego

Bramę w całości wykonano ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporna na czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem. Jest łatwe w czyszczeniu wał, elementów bocznych oraz skrzynek rozdzielczych, a brak sprężyn lub przeciwwagi ułatwia czyszczenie ościeżnic.

brama-do-przemyslu-spozywczego

Dostępne kolory kurtyn do bram:

kolory-bram-przemyslowych

Wyposażenie dodatkowe do bram szybkobieżnych

Wraz z postępem technologii, wyposażenie dodatkowe do bram staje się coraz bardziej zaawansowane, zapewniając nie tylko wygodę, ale także nowoczesne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i funkcjonalność. Oto kilka elementów, które mogą zrewolucjonizować obsługę Twojej bramy:

Skaner laserowy 3D Scanprotect

Dzięki wykorzystaniu technologii laserowej do wykrywania ruchu i monitorowania pola, rozpoznaje kierunek i prędkość, z jaką porusza się obiekt, a poprzez to zapewnia optymalny czas reakcji podczas otwierania i zamykania bramy. W ten sposób redukuje czas zatrzymania bramy do minimum, pozwala ograniczyć straty energii. Scanprotect nadaję się w szczególności do zastosowania na zewnątrz, ponieważ jest odporny na działanie czynników atmosferycznych.

skaner-laserowy-do-bram-przemyslowych
nadajnik-do-bram

Nadajnik 4-kanałowy HS 4 BS

Jest to system sterowania radiowego Bi-secur, wykorzystuje nowatorską technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram przemysłowych. Zapewnia maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. Odbiorniki pracują na częstotliwości 868 MHz co oznacza, że są kompatybilne z bramami.

Hormann SmartControl

Jest to inteligentne rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom kontrolowanie i monitorowanie swoich bram garażowych za pomocą aplikacji mobilnej.

Daje on dostęp do sterowania bramy, przez co pozwala na szybkie usuwanie błędów, pozwala także obniżyć koszty zapisywania danych o bramie.

hormann-smart-control

Pozostałe produkty