Zasób 1 2

Montaż Okien i Drzwi Dębica Rzeszów

Profesjonalny montaż okien i drzwi wejściowych

Prawidłowy montaż okien i drzwi wejściowych jest kluczowy dla zapewnienia ich długotrwałej i niezawodnej eksploatacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, montaż okien musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie to nakłada obowiązek zapewnienia wodoszczelności i szczelności na przenikanie powietrza połączeń okien z ościeżami.

montaż okien

Wymagania techniczne dotyczące montażu okien i drzwi

Szczegółowe wytyczne dotyczące prawidłowego montażu okien zawarte są w normach i instrukcjach opracowanych przez renomowane instytuty, takie jak Instytut Techniki Budowlanej (ITB) oraz Instytut Techniki Okiennej (ift) w Rosenheim. Normy te określają wymagania dotyczące materiałów, technik montażu oraz kontroli jakości, aby zapewnić odpowiednią izolację termiczną, akustyczną i wodoszczelność.

montaż okien dębica
profesjonalny montaż okien

Montaż przez profesjonalistów

Aby zagwarantować prawidłowy montaż zgodny z obowiązującymi normami, zaleca się korzystanie z usług wykwalifikowanych i certyfikowanych firm monterskich. Firmy posiadające certyfikat ift, zatrudniają specjalistów ds. montażu, którzy przeszli odpowiednie szkolenia i posiadają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie.

Szczelny montaż okien i drzwi

Kluczowym aspektem prawidłowego montażu jest zapewnienie szczelności połączeń okien i drzwi z ościeżami. Stosuje się w tym celu specjalne folie okienne, powłoki uszczelniające oraz odpowiednie techniki montażu, takie jak przeniesienie sił od obciążeń za pomocą podwalin, śrub ramowych i kotew stalowych. Profesjonalny i szczelny montaż okien i drzwi zgodny z obowiązującymi normami i wytycznymi ITB oraz ift Rosenheim zapewnia nie tylko komfort użytkowania, ale także oszczędność energii i ochronę środowiska. Warto zainwestować w usługi certyfikowanych firm monterskich, aby cieszyć się trwałymi i niezawodnymi oknami przez długie lata.

Wysokiej jakości materiały i akcesoria do montażu okien i drzwi

Jako doświadczeni eksperci stosujemy najwyższej jakości, certyfikowane akcesoria i materiały montażowe, co jest kluczowe dla prawidłowego i trwałego montażu okien i drzwi. Zgodnie z wytycznymi Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) oraz Instytutu Techniki Okiennej (ift) Rosenheim, do montażu należy używać specjalistycznych taśm, folii, pianek i klejów przeznaczonych do tego celu. Materiały te powinny zapewniać szczelność na przenikanie powietrza i wodoszczelność połączeń, izolację termiczną i akustyczną, przeniesienie obciążeń z okna na konstrukcję budynku.
Stosowanie niskiej jakości materiałów lub niewłaściwych technik montażu może prowadzić nieszczelności i przecieków, mostków termicznych i strat ciepła, uszkodzeń mechanicznych okien, skrócenia żywotności zamontowanych okien.
Dlatego tak ważne jest, aby montaż okien i drzwi powierzać wyłącznie firmom posiadającym odpowiednie certyfikaty i doświadczenie, stosującym materiały rekomendowane przez ITB i ift Rosenheim. Tylko wtedy można mieć pewność, że okna będą prawidłowo zamontowane i będą służyć przez długie lata.

profesjonalny montaż okien i drzwi
pomiar okien

Profesjonalny pomiar okien

Profesjonalny pomiar okien jest kluczowym etapem przed ich zamówieniem i montażem. Powinien być przeprowadzony przez doświadczonego pomiarowca lub monterów okien, a w przypadku nowych budynków – w obecności kierownika budowy. Kierownik budowy wskazuje punkt zerowy, od którego będą mierzone otwory okienne. Zazwyczaj jest to górna krawędź wylewki lub dolna krawędź nadproża. Punkt zerowy musi być wyznaczony w miejscu stabilnym, wolnym od odkształceń i przemieszczeń, a jego lokalizacja powinna być odnotowana w dokumentacji budowy. Z pomiaru sporządza się szkic z zaznaczeniem punktu zerowego i wymiarów

Ciepły montaż okien

Przygotowanie ościeży jest kluczowym etapem, który należy wykonać przed przystąpieniem do prac montażowych. Zanim monterzy przystąpią do pracy, wszystkie połączenia wokół wnęki okiennej powinny zostać idealnie wyrównane. Odpowiednio przygotowane otwory pod montaż okien w ościeżu to otwory otynkowane, które w kolejnym etapie zaleca się zagruntować. W zależności od rodzaju montażu, rekomendowane jest przygotowanie otworu po obwodzie ościeży od zewnętrznej strony muru – opaska minimum 10 cm. W przypadku montażu stolarki w warstwie ocieplenia przygotowanie otworów należy uzgodnić wcześniej z wykonawcą. Na rynku występuje wiele systemów, dla których wytyczne względem montażu różnią się.

ciepły montaż okien
montaż okien i drzwi rzeszów dębica

Sprzęt i narzędzia do montażu okien

Montaż dużych i ciężkich przeszkleń wymaga użycia specjalistycznego sprzętu oraz zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Mamy świadomość jak trudno jest dziś o dobrych pracowników, a branża montażowa jest bardzo wymagająca. Aktualne trendy w budownictwie zdominowane są przez olbrzymie jednolite przeszklenia, do których montażu taki sprzęt jest niezbędny. Nasze ekipy montażowe wykorzystują manipulatory, dźwigi, pająki, do przenoszenia, wstawiania czy też wymiany dużych i ciężkich przeszkleń.

Montaż okien Rzeszów, Dębica, Mielec, Tarnów

Nasz zespół angażuje się w każdą kwestię techniczną z pełnym zaangażowaniem. Stawiamy sobie wysokie wymagania i regularnie się szkolimy podnosząc nasze kwalifikacje. W naszej pracy nie ma miejsca na kompromisy ani prowizoryczne rozwiązania. Opieramy się na sprawdzonych autorytetach i wytycznych renomowanego Instytutu IFT Rosenheim z Niemiec.
Jako jedyni w naszym regionie posiadamy certyfikat montażowy IFT Rosenhaim, co potwierdza nasze zaawansowane kompetencje i zdolność do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nasze produkty i usługi są dostosowane do najnowszych standardów jakościowych i technologicznych. Sprawdź nasze realizacje z montażów wykonane przez naszą firmę i przekonaj się o najwyższej jakości wykonywanych przez nas usług montażowych. Oferujemy usługi montażu okien, drzwi i innych elementów stolarki na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego, głównie obsługując Dębicę, Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Mielec i Tarnów.