Żaluzje fasadowe Dębica

Żaluzje fasadowe wśród systemów osłonowych stanowią najbardziej nowoczesne i komfortowe rozwiązanie połączone z solidnością i funkcjonalnością.

Żaluzje podtynkowe i natynkowe

W zależności od potrzeb można wybrać rozwiązania podtynkowe do nowo budowanych domów jednorodzinnych, lub natynkowe w miejscach gdzie jest wykonana elewacja, również w budynkach wielorodzinnych. Dostępne są też rozwiązania do dużych przeszkleń w budynkach usługowych czy produkcyjnych. Żaluzje mogą być montowane również wewnątrz pomieszczeń.

Już teraz sprawdź wszystkie zalety tego rozwiązania:

  • Dzięki możliwości sterowania kątem wpadania światła, mamy pełną kontrolę nasłonecznienia w pomieszczeniu w odróżnieniu od tradycyjnych rolet. Osłonięcie okna od strony zewnętrznej jednocześnie ogranicza nagrzewanie szyb, tym samym pomieszczenia. Takie rozwiązanie gwarantuje ograniczenie kosztów działania klimatyzacji i daje duży komfort termiczny.

  • Żaluzje fasadowe można dopasować do każdego typu budynku dzięki dopasowanym rozwiązaniom skrzynek, prowadnic czy lameli. Żaluzja może być montowana w wersji podtynkowej – żaluzja samonośna lub ze skrzynką natynkową i prowadnicami z uchwytami dopasowanymi do głębokości elewacji. Ta druga wersja doskonale sprawdza się w sytuacji kiedy nie chcemy naruszać elewacji oraz ograniczać poprzez skrzynkę światła okna.

  • Stabilna konstrukcja to gwarancja odporności na czynniki zewnętrzne, głównie wiatr. W przypadku bardzo trudnych warunków i bardzo dużych powierzchni istnieje możliwość montażu czujników pogodowych.

  • Nowoczesny design, dopasowany do nowoczesnej bryły budynku oraz zamontowanej stolarki, nadaje niepowtarzalny charakter. Mnogość kolorów oraz różne rozwiązania lameli dopasujemy do indywidualnych potrzeb.

Rodzaje żaluzji fasadowych

Żaluzja samonośna Smartbox Z90 BOX i C80 BOX

To innowacyjne rozwiązanie znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych, budynkach administracji, wiatach czy pergolach. Konstrukcja skrzynki oraz prowadnic zdecydowanie ułatwia i umożliwia montaż podtynkowy. Dodatkowo stabilna, zamknięta i masywna prowadnica stabilizuje całą konstrukcję. Montaż tego rozwiązania jest łatwiejszy, szybszy, tym samym mniej kosztowny.

Z90 i C80 różnią się od siebie rodzajem lameli.

Z90 BOX

żaluzje fasadowe z90box

C80 BOX

zaluzje-fasadowe-c80box

Żaluzja fasadowa Z90, C80

Żaluzje zewnętrzne to po roletach zewnętrznych najczęściej stosowany system osłon zaciemniających dla domów jednorodzinnych, budynków administracyjnych, wiat i pergoli. Dostępne są w kilku wariantach lameli, dzięki temu możemy dobrać rozwiązanie dopasowane do warunków atmosferycznych, designu i gustów Inwestorów.

To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w budynkach gdzie jest już wykonana elewacja i nie chcemy ograniczać światła okna poprzez wysokość skrzynki. Różnej długości uchwyty prowadnicy pozwalają na umieszczenie skrzynki nad oknem bez naruszania elewacji.

Z90

żaluzje z90

C80

żaluzje fasadowe c80

Dostępne lamele

Z90

Z90-lamela

C80

C80-lamela

Żaluzje narożne dla rozwiązania typu glass corner

Coraz częściej spotykamy się z rozwiązaniami w stolarce okiennej typy glass corner, czyli połączenie w naroży szyba do szyby.

System linkowy przy krawędzi okna zastępuje prowadnice, które zasłoniłyby połączenie szyb.

Automatyka żaluzji zewnętrznych

Żaluzje fasadowe w standardzie posiadają napęd elektryczny. Pozwala on precyzyjne ułożenie lameli.

Mamy do wyboru dwa rodzaje sterowań:

• bezprzewodowe z wbudowanym dwukierunkowym sygnałem radiowym dającym nam sygnał zwrotny, wiemy czy żaluzja została zamknięta lub otwarta. Silniki radiowe kompatybilne są z urządzeniami smart, które dają nam możliwość sterowania smartfonem, tabletem czy komputerem;

• bezprzewodowo, z wbudowanym radiem jednokierunkowym sterowanym nadajnikiem przenośnym lub naściennym;

• kablowo, sterowania za pomocą przełączników ściennych lub po zastosowaniu dodatkowych modułów radiowych. Takie rozwiązanie bardzo często używane jest w systemach inteligentnych domów, w których sterowanie odbywa się poprzez niezależną centralę IoT.

naped-zaluzji-fasadowych
centrala sterująca żaluzjami

Poznaj szeroką gamę rozwiązań, wybierz żaluzje fasadowe dopasowane do Twoich potrzeb – pobierz katalog inspiracji Selt i katalog Mirola

POZOSTAŁE PRODUKTY