Ciemne ramy okienne. Trend obok którego nie przejdziesz obojętnie

Wpisy

Wybór koloru okna ogranicza się do dwóch: biały lub orzechowy. Któż tak nie myśli? Jednakże taki opisanie możliwości jakie obecnie mamy, byłoby znaczącym spłaszczeniem tematu. Szczególnie, że ciemne ramy okienne to trend, który coraz mocniej zaznacza się w polskich wnętrzach.

Wśród wielu osób, podczas wymiany albo pierwszego zakupu okien, pokutuje przekonanie, że wszystkie elementy stolarki: okna, drzwi czy parkiety muszą być utrzymane obowiązkowo w tych samych kolor. Nie jest to jednak kierunek, który można uznać za słuszny. Lepiej kierować się wyczuciem i postrzeganiem wnętrza jako całości, a nie zbioru pojedynczych elementów, które muszą do siebie pasować.

Kontrast z charakterem Schematy i konwenanse to droga na skróty w projektowaniu. Oczywiście można wydawać się bezpiecznym rozwiązaniem, ale mimo wszystko usztywnia wyobraźnię. Nie inaczej jest z kolorami okien. Biel lub orzech (brąz) to pierwsze kolory, które nasuwają, myśląc o nich. Jednakże okna mogą także stać się obiektem designerskich eksperymentów. Szczególnie warto zainteresować się ciemnymi ramami, które bardzo ciekawie wyglądają w kontrze do koloru drzwi wewnętrznych. W ten sposób żaden z elementów znacząco się nie wybija, a zarazem całe wnętrze uzyskuje nietuzinkowy charakter. Ze współczesnym akcentem.

Okna antracytowe najmodniejsze w tym sezonie

Ciemna nowoczesność – okna antracyt

Nawet zainteresowani instalacją tego typu okien zastanawiają się, czy ciemne barwy nie zdominują przestrzeni. Jednakże nie ma się czego obawiać, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, gdzie mahoń lub antracyt będą pasować do mebli utrzymanych w tym klimacie. Ciemne kolory podkreślą ponadto charakter miejsca. Okno stanie się przez to kolejnym meblem, a nie tylko miejscem, przez które światło wpada do wnętrza.

okna tarasowe w kolorze antracytu

Elegancka rama

Ciemne barwy tworzą z okna swego rodzaju ramę dla widoku, który się za nim kryje. Nie potrzebują przy tym żadnych dodatkowych zabiegów, czyli np. prostych firan. Wszystko jest proste i eleganckie. Zwłaszcza we wnętrzach z białymi ścianami i szafkami, z którymi harmonijnie współgrają. Powstaje więc forma czysta, a zarazem nienachalna pod względem dekoracyjnym.

Wybór co do koloru to indywidualna decyzja. Warto jednak śledzić propozycje rodzimych producentów, którzy wprowadzają na nasz rynek rozwiązania znane z targów i spotkań designerów. Ciemne okna należą właśnie do takich rozwiązań.