Ciepły montaż okien – dlaczego warto? 

Wpisy

Planujesz zakup energooszczędnych okien, by zapewnić sobie i swoim bliskim komfort termiczny? Koniecznie wybierz doświadczoną ekipę monterów, którzy wykonają w Twoim domu ciepły montaż okien. Dlaczego warto go przeprowadzić i na czym on polega? Poznaj odpowiedzi.

Co to jest ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien: co to jest?

W ostatnich latach technologia produkcji stolarki okiennej bardzo się rozwinęła, a wraz z nią nowe metody montażu okien, w tym – montaż ciepły. Wielu producentów stolarki okiennej energooszczędnej podkreśla, że nawet najdoskonalsze okno nie zapewni właściwej izolacji termicznej, jeśli nie będzie odpowiednio zainstalowane. Montaż ciepły to technika, w której kluczową rolę odgrywa odpowiednie przygotowanie otworu okiennego oraz zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych, mających zapewnić oszczędności energii. 

Zamiast zwykłej pianki montażowej monterzy stosują specjalne taśmy oraz kleje termiczne, wiatroszczelne i paroprzepuszczalne. Montaż ciepły ma na celu utrzymanie pożądanych parametrów termoizolacyjnych okna. Ujmując rzecz prościej, chodzi o to, by po zakończonym montażu ciepło nie uciekało przez szczeliny bądź nierówności, znajdujące się pomiędzy profilem a ścianą. Im bardziej precyzyjny montaż, tym mniejsza utrata ciepła, a tym samym – niższe koszty energii cieplnej.  

Korzyści z ciepłego montażu okien

Korzyści z ciepłego montażu okien: zdrowie domowników i zero strat energii

Ciepły montaż to inwestycja, która zwraca się z nawiązką w kolejnych latach eksploatacji okien. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości uszczelnienia wokół ramy okiennej nie powstają mostki termiczne ani skupiska wilgoci, grzybów czy pleśni. Wewnątrz pomieszczeń łatwiej jest zachować optymalną temperaturę i wilgotność, co przekłada się na dobre samopoczucie oraz zdrowie Twoje i domowników. 

W przeciwieństwie do zwykłej pianki montażowej, która z czasem niszczy się i kruszeje, taśmy izolacyjne okienne nie są podatne na ataki szkodników, doskonale znoszą też zmienne temperatury. Nie musisz więc martwić się, że uszczelnienie będzie trzeba naprawiać lub nastąpią straty energii cieplnej. Oszczędzasz więc pieniądze za robociznę, materiały i ogrzewanie. 

Ciepły montaż okna – wieloletnia ochrona ścian budynku 

W punktach styku pomiędzy oknem a ścianami wewnętrznymi i zewnętrznymi często tworzą się nieszczelności. Powstają one w wyniku częstego otwierania i zamykania okien, wahań temperatur albo różnych uszkodzeń mechanicznych lub wad materiałów, wykorzystanych do budowy ścian. Ciepły montaż sprawia, że okno i ściana tworzą spójną całość, niepodatną na pęknięcia czy powstawanie mostków termicznych.  

Ciepły montaż okien: dlaczego warto? Ochrona przed hałasem 

Kolejną zaletą ciepłego montażu okien jest to, że zapewnia on wysoki poziom izolacyjności akustycznej. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy pracujesz w trybie home-office i potrzebujesz ciszy, by móc się skoncentrować. A może masz małe dziecko i zależy Ci na tym, by zredukować do minimum wszelkie dźwięki, dochodzące z zewnątrz? Odpowiednio zainstalowane taśmy izolacyjne do okien uchronią wnętrza przed hałasem.